#1 2008-04-28 22:55:25

BloodRedSandman

Z-ca przywódcy

status 2743482
3657211
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2008-03-25
WWW

Reforma - pro publico bono

Czyli dla dobra publicznego
Jak każdy terrorysta wie, że _T_ nastawiony jest agresywnie, ale mimo to przydałoby się stworzyć dział "Dyplomacja" gdzie ludkowie z innych sojuszy mogliby debatować o wspólnych wojnach z udziałem _T_, czy o ewentualnych paktach.

Do tego dorzuciłbym reorganizację głównych członków sojuszu rozdzielając obowiązki i rangi, pochodzą one z rzeczywistych czasów Rzymskich:
- Dux (Wódz, przyjmowanie zgłoszeń, kontrola wszystkiego od a do z)
- Legati (Generał, osoba koordynująca ataki i zajmująca się nowym działem - "Koordynacja ataków" na forum, odpowiedzialna za oczyszczanie portów przed atakami etc, tylko nie wiem czy psychol miałby czas tak wszystkich poustawiać nagle w wyniku wojny)
- Qwaestor (osoba zajmująca się papierzyskami, paktami i rozmowami z innymi sojuszami)
- Scriptor (osoba zajmująca się sprawdzaniem nowych podań, kontrolująca forum w sprawie ważnych wieści - wojen, raportów)

Osobiście proponuję:

Na Duxa Execa
Na Lugatia Psychola, jako że posiada spore doświadczenie w młuceniu okolicy
Na Qwaestora siebie, jako osobę, która na kompie siedzi niemal od rana do wieczora
Na Scriptora Prodiego, jako że najczęściej odwiedza forum - ma wtyki (chyba? )

Póki co tyle... bo więcej userów rzadko można spotkać aktywnych na forum i ircu. Ewentualnie jeszcze Cohors Pretoria (gwardia wodza).


http://img301.imageshack.us/img301/5963/sygnamq0.jpg

Offline

 

#2 2008-04-29 23:38:59

exec

Przywódca

Zarejestrowany: 2008-03-14
Kordy: 38:44

Re: Reforma - pro publico bono

Zostawiłbym to tak jak jest - czyli Lider + zastępcy.
Jak mnie nie ma, to decyzje podejmują zastępcy.
Rangi sojuszowe mogę przydzielać na życzenie - jeśli ktoś chce zobaczyć stan wojsk lub kordy osad to pisać. Przydzielę wtedy rolę na tyle ile będzie trzeba.


http://img179.imageshack.us/img179/5967/3333333ds0.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rpgnaruto.pun.pl www.europeistyka.pun.pl www.rastafarai.pun.pl www.warcry.pun.pl www.clanak.pun.pl