#1 2008-05-04 18:16:28

Quetzalcoatl

Terrorysta

Zarejestrowany: 2008-05-03

wojna - za i przeciw - kontrpropozycja

Poczytałam sobie dziś dość dużo wątków z ostatnich kilku miesięcy. Jestem nową osobą w sojuszu - sam sojusz nie ma w ikariam jednak takiego znaczenia jak choćby na ogame. Wielu graczy jest znudzonych. Wojna - jakakolwiek by nie była - jest trochę utrudniona ze względu na geografię. Nikt nie będzie płynął ponad 8 godzin w jedną stronę - ktoś z Was tak napisał.
Może... To taki świeży pomysł - moglibyśmy stworzyć grupy w ramach sojuszu - skoncentrowane na innych (wrogich) nam sojuszach... Bo większość działań wojennych będzie miała jednak wymiar lokalny. Na naszym forum moglibyśmy wymieniać doświadczenia - szukać rad. Exec bądący naszą alfą i omegą - dysponujący wszechwiedzą - dawałby nam zezwolenie na podjęcie działań zbrojnych - w końcu ma wgląd w nasze wojska i wie, na co nas stać. Oczywiście - jeśli ktoś podchodzi do ikariam jak do klocków lego i chce sobie budować... No to niech buduje, buduje - ale będzie się musiał liczyć z atakiem odwetowym, jeżeli w jego zakątku ikariam inni z sojuszu będą walczyć. Co myślicie na ten temat?
pozdrawiam

Queztalcoatl

Offline

 

#2 2008-05-04 18:20:11

Prodi

Z-ca przywódcy

Zarejestrowany: 2008-03-16
Kordy: 40:74

Re: wojna - za i przeciw - kontrpropozycja

wojnie zawsze i wszedzie tak:D
tylko narazie lepiej poczekac bo wyglada na to ze sama sie przyplata:P

ogulnie cos dluszego napisze jutro jak mi przejdzie po tej wczorajszej imprezie:) bo teraz niema sensu pisac bez sensu ^^

ave T


http://img147.imageshack.us/img147/16/2222222rm0.jpg
Nie wdawaj się w rozmowę z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem wykończy doświadczeniem!!

Offline

 

#3 2008-05-04 18:52:41

Toud Gigollo IV

Terrorysta

6955790
Zarejestrowany: 2008-05-02
Kordy: 25:44

Re: wojna - za i przeciw - kontrpropozycja

Ja myślę że wojna by nas troche rozruszała, bo rzeczywiscie takie budowanie jest nudne. Popieram w 100% Quetzalcoatl'a. Najlepiej niech każdy sie wypowie i zobaczymy komu jeszcze sie ten pomysł podoba a kto wolałby po cichutku sobie budować:) Pzdr

Offline

 

#4 2008-05-04 20:38:05

Boro

Terrorysta

Zarejestrowany: 2008-03-24

Re: wojna - za i przeciw - kontrpropozycja

wojna wojna wojna... tylko komu ja wywolac? co bysmy nie zrobili zaraz bedzie ze slabszych chcemy bic

Offline

 

#5 2008-05-04 21:00:28

exec

Przywódca

Zarejestrowany: 2008-03-14
Kordy: 38:44

Re: wojna - za i przeciw - kontrpropozycja

Atakować można każdego - moja zgoda do tego jest niepotrzebna. Trzeba tylko uważać, żeby nie rzucać się z motyką na słońce. Przed atakiem należy przebadać okolicę i dogadać się z sojusznikami w sprawie pomocy. W razie podjęcia błędnej decyzji to atakujący ponosi konsekwencje, a nie ja. Jak ktoś zaatakuje kogoś znacznie silniejszego, to po prostu przegra i zrezygnuje z gry... już były takie przypadki.

Sensowna odległość w jakiej jest możliwa pomoc to 4-6h statkiem handlowym. O ile oczywiście ktoś zablokuje port, inaczej walka nie ma sensu, bo blokada która płynie 13h mija się z celem i kosztuje fortunę. Na takie dystanse ja jestem skłonny popłynąć, o ile mam gwarancję że ktoś zablokuje port i wroga armia będzie w osadzie, bo koszt takiej operacji to co najmniej 300-400k złota.

Pomysł z łączeniem się w grupy i atakowaniem mi się podoba, ale to sami zainteresowani muszą się zgadać i ustalić co robią. Ja nie zamierzam nikomu szukać kolegów do pomocy, celów do bicia czy też zmuszać do atakowania. W wyborze celu wystarczy tylko zachować zdrowy rozsądek, żeby potem to się źle nie skończyło.


http://img179.imageshack.us/img179/5967/3333333ds0.jpg

Offline

 

#6 2008-05-04 21:08:39

BloodRedSandman

Z-ca przywódcy

status 2743482
3657211
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2008-03-25
WWW

Re: wojna - za i przeciw - kontrpropozycja

Podobne zdanie mam co do Execa.

A co do jakiejś wojny to u mnie w okolicy Z_S męczy jednego z naszych i szykuje zęby na naszego sojusznika - Heaven. Jak ktoś chętny to na GG.


http://img301.imageshack.us/img301/5963/sygnamq0.jpg

Offline

 

#7 2008-05-04 23:53:11

Macikk

Terrorysta

4761417
Skąd: białystok
Zarejestrowany: 2008-04-21
Kordy: 58:33
WWW

Re: wojna - za i przeciw - kontrpropozycja

Jako były członek Z_S mogę powiedzieć, że w czasie gdy byłem w sojuszu najsilniejszy był Solar.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.aber.pun.pl www.heavenandhell.pun.pl www.badboys95.pun.pl www.clan-pgs.pun.pl www.stealthsword.pun.pl