#1 2008-04-11 12:37:04

exec

Przywódca

Zarejestrowany: 2008-03-14
Kordy: 38:44

Co robić gdy atakują?

Najpierw napiszę jakie możliwości ma sojusz w takich sytuacjach:
- Wsparcie militarne w formie ataku - możliwe tylko w przypadku niedużych odległości. Prucie 17h flotą żeby zablokować port i zrobić atak jest daremne i kosztuje fortunę.
- Wsparcie militarne w formie obrony - tutaj jeszcze nie wiem jak działa traktat militarny. Jeśli działa tak jak piszą to po podpisaniu traktatu można podesłać wojska do czyjejś osady. Rozwiązanie sensowne na średnich dystansach, 3-4h drogi statkiem handlowym da się przeżyć. Pod warunkiem że port we wspieranej osadzie jest odblokowany
- Wsparcie surowcowe - głównie w formie siarki i desek na wojsko. Koszt dla wszystkich niewielki, a od 30 osób może się uzbierać jak każdy wyśle 1 transport. Tylko znowu - wspierany port musi być odblokowany.

A teraz instrukcje postępowania:
- W razie ataków na nas zakładamy temat na forum w tym dziale. Piszemy kto atakuje, piszemy ile ma wojska, gdzie się znajduje i o jakie wsparcie nam chodzi. Temat na bieżąco aktualizujemy gdy tylko coś się zmienia.
- Gdy atakuje nas jakiś konkretny sojusz podajemy nazwę i ew. piszemy w jakiś okolicach się znajduje jeśli jest to sojusz lokalny.
- Zaglądamy na mapkę - szukamy ludzi którzy znajdują sie blisko nas lub wroga i mogą nam pomóc. Piszemy do nich bezpośrednio.
- W przypadku beznadziejnej sytuacji budujemy balisty żeby utrzymać wolny port. Bez niego ciężko wysłać jakiekolwiek wsparcie.
- Wiadomość do wszystkich w grze używamy tylko jeśli natychmiastowa reakcja może coś pomóc.


http://img179.imageshack.us/img179/5967/3333333ds0.jpg

Offline

 

#2 2008-05-04 20:48:06

Quetzalcoatl

Terrorysta

Zarejestrowany: 2008-05-03

Re: Co robić gdy atakują?

Moja dodatkowe rady:
1) zburzyć port handlowy do poziomu 2 albo nawet 1 - burzyć można mimo toczącej się innej budowy, przy poziomie jeden utrudniony jest załadunek towarów i bardzo to zniechęca każdego wroga - wyładunek odbywa się jednak normalnie - czyli szybko - zawsze można potem port handlowy odbudować - ja zresztą mam wszystkie porty na poziomie drugim - i nikt mnie nie zaatakował dwa razy... (Można też w ogóle zburzyć port handlowy - niech sobie wróg wtedy i przez 2 dni blokuju miasto a czas spędzić inaczej - wersja ekstremalna),
2) przede wszystkim działać "z głową" i nie dawać powodu graczom silniejszym. Sojusz nie jest starszym bratem, sojusz jest związkiem ludzi myślących, którzy udowodnili poprzez swoją punktację, że samemu też można dużo osiągnąć, więc trzeba nauczyć się liczyć głównie na siebie, armię trzeba mieć rozłożoną w różnych miastach - ale PRZEDE WSZYSTKIM - nie można wywozić surowców - załadunek może trwać zbyt długo i wróg może przejąć cały transport. Nie wyruszać z atakowanego portu na żadne wypady wojskowe - jeżeli obrona portu się przedłuży (jedna tura trwa 20 min.) - to wracające statki handlowe - czy z zakupami czy ze splądrowanymi surowcami - odpłyną w siną dal. Moje jeszcze do dziś nie wróciły. Jest to bug - być może w nowej wersji 0.2.2 już wszystko będzie w porządku.

pozdrawiam

Quetzalcoatl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.badboys95.pun.pl www.aber.pun.pl www.heavenandhell.pun.pl www.clan-pgs.pun.pl www.nolimits.pun.pl